20021611-00010T4LF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 609-6535-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 20021611-00010T4LF |
Beskrivning | CONN HEADER VERT 10POS 1.27MM |
Tillverkarens standardleveranstid | 14 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 10 positioner 0,050" (1,27mm) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | 20021611-00010T4LF Modeller |
Kategori | Fästtyp Hasplås/utstötare |
Tillv. | Kontaktlängd - polstift 0,091" (2,30mm) |
Serie | Isoleringshöjd 0,327" (8,30mm) |
Förpackning Rör | Kontaktform Kvadrat |
Artikelstatus Aktiv | Kontaktytbehandling - hopkoppling Guld |
Kontaktdonstyp | Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling 10,0µin (0,25µm) |
Kontakttyp Stift | Kontaktmaterial Kopparlegering |
Delning - hopkoppling | Isoleringsmaterial Plast |
Antal positioner | Egenskaper Stansningsspår |
Antal rader 2 | Arbetstemperatur -40°C-105°C |
Radmellanrum - hopkoppling | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Antal inlästa positioner Alla | Isolering, färg Svart |
Stil | Strömklassning (Ampere) 1A per kontakt |
Mantling Isolerkapslad - 4 väggar | Spänningsvärde 125VAC |