20021212-00014T4LF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Amphenol CS (FCI)
I lager: 0
Datablad
Bilden för 20021212-00014T4LF är inte tillgänglig
20021212-00014T4LF
DigiKeys produktnummer
20021212-00014T4LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
20021212-00014T4LF
Beskrivning
CONN HEADER R/A 14POS 1.27MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 14 positioner 0,050" (1,27mm)
Datablad
EDA-/CAD-modeller
20021212-00014T4LF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,120" (3,05mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,091" (2,30mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,209" (5,30mm)
Förpackning
Rör
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontakttyp
Stift
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Termoplast
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Stil
Strömklassning (Ampere)
1A per kontakt
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
125VAC