20021211-00010T4LF
DigiKeys produktnummer
20021211-00010T4LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
20021211-00010T4LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 10POS 1.27MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 10 positioner 0,050" (1,27mm)
EDA-/CAD-modeller
20021211-00010T4LF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,120" (3,05mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,091" (2,30mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,213" (5,40mm)
10,0µin (0,25µm)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
1A per kontakt
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
125VAC