20021122-00010T4LF
DigiKeys produktnummer
609-6531-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
20021122-00010T4LF
Beskrivning
CONN HEADER SMD R/A 10POS 1.27MM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering, högervinklad 10 positioner 0,050" (1,27mm)
EDA-/CAD-modeller
20021122-00010T4LF Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Fästtyp
Push-Pull
Serie
Kontaktlängd - hopkoppling
0,150" (3,81mm)
Isoleringshöjd
0,134" (3,40mm)
10,0µin (0,25µm)
Isoleringsmaterial
Plast
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Strömklassning (Ampere)
1A per kontakt
Mantling
Okapslad
Spänningsvärde
125VAC