20021111-00030T4LF
DigiKeys produktnummer
609-3721-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
20021111-00030T4LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 30POS 1.27MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 30 positioner 0,050" (1,27mm)
EDA-/CAD-modeller
20021111-00030T4LF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,120" (3,05mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,091" (2,30mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,309" (7,86mm)
Isoleringshöjd
0,098" (2,50mm)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
1A per kontakt
Monteringstyp
Spänningsvärde
125VAC