20021111-00016T4LF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 609-3715-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 20021111-00016T4LF |
Beskrivning | CONN HEADER VERT 16POS 1.27MM |
Tillverkarens standardleveranstid | 10 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 16 positioner 0,050" (1,27mm) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | 20021111-00016T4LF Modeller |
Kategori | Kontaktlängd - hopkoppling 0,120" (3,05mm) |
Tillv. | Kontaktlängd - polstift 0,091" (2,30mm) |
Serie | Övergripande kontaktlängd 0,309" (7,86mm) |
Förpackning Rör | Isoleringshöjd 0,098" (2,50mm) |
Radmellanrum - hopkoppling | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Antal inlästa positioner Alla | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Stil | Isolering, färg Svart |
Mantling Okapslad | Strömklassning (Ampere) 1A per kontakt |
Monteringstyp | Spänningsvärde 125VAC |