10159561-200121RLF
DigiKeys produktnummer
609-10159561-200121RLFTR-ND - Remsa och spole (TR)
609-10159561-200121RLFCT-ND - Remsbit (CT)
609-10159561-200121RLFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
10159561-200121RLF
Beskrivning
POWERSTAK VERTICAL RECEPTACLE 2P
Detaljerad beskrivning
2 (ström) Positioner Uttag Kontakt 0,079" (2,00mm) Ytmontering Guld eller guld, GXT™
EDA-/CAD-modeller
10159561-200121RLF Modeller
Isoleringshöjd
0,146" (3,70mm)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Sammankopplade stackhöjder
5mm, 6mm, 7mm, 8mm
Antal positioner
Strömklassning (Ampere)
20A per kontakt
Spänningsvärde
100VDC