10080054-079LF
DigiKeys produktnummer
609-3092-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
10080054-079LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 20 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
10080054-079LF Modeller
Fästtyp
Hasplås/utstötare
Serie
Kontaktlängd - hopkoppling
0,234" (5,94mm)
Kontaktlängd - polstift
0,160" (4,06mm)
Övergripande kontaktlängd
0,629" (15,97mm)
Kontaktdonstyp
Isoleringshöjd
0,640" (16,26mm)