10077239-116TLF
DigiKeys produktnummer
609-10077239-116TLF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
10077239-116TLF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 16 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
10077239-116TLF Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,318" (8,08mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,190" (4,83mm)
Förpackning
Rör
Övergripande kontaktlängd
0,608" (15,44mm)
Artikelstatus
Aktiv
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Kontaktdonstyp
Kontaktform
Kvadrat
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
30,0µin (0,76µm)
Antal positioner
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal rader
2
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-65°C-130°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
3A