10061913-103CLF
10061913-103CLF
10061913-103CLF
DigiKeys produktnummer
609-2885-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
10061913-103CLF
Beskrivning
CONN PCI EXP FMALE 164POS 0.039
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
164 positioner Hona Kontakt PCI Express™ Guld 0,039" (1,00mm) Svart
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
10061913-103CLF Modeller
Kategori
Egenskaper
Kortskena, låsramp, Pick and Place, lödfästkraft
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Tråg
Terminering
Lödmetall
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Korttyp
PCI Express™
Kontaktytbehandling
Guld
Kön
Hona
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Antal positioner
164
Kontakttyp
Cantilever
Korttjocklek
0,062" (1,57mm)
Färg
Svart
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Stigning
0,039" (1,00mm)