10053363-201LF
10053363-201LF
10053363-201LF
DigiKeys produktnummer
10053363-201LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
10053363-201LF
Beskrivning
CONN EDGE DUAL FML 64POS 0.100
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
64 (ström) positioner Hona Kontakt Ospecificerat - dubbel kant Guld 0,100" (2,54mm) Svart
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
10053363-201LF Modeller
Kategori
Utläsning
Dubbelt
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Egenskaper
Kortguide
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål, högervinklad
Förpackning
Tråg
Terminering
Lödmetall
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Korttyp
Ospecificerat - dubbel kant
Kontaktytbehandling
Guld
Kön
Hona
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Antal positioner/bricka/rad
32
Kontakttyp
Cantilever
Antal positioner
64 (ström)
Färg
Svart
Korttjocklek
0,062" (1,57mm)
Arbetstemperatur
-5°C-105°C
Antal rader
2
Material - isolering
Termoplast
Stigning
0,100" (2,54mm)