10035388-102LF
10035388-102LF
10035388-102LF
DigiKeys produktnummer
609-5302-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
10035388-102LF
Beskrivning
CONN EDGE DUAL FML 50POS 0.100
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
50 (ström) positioner Hona Kontakt Ospecificerat - dubbel kant Guld 0,100" (2,54mm) Svart
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
10035388-102LF Modeller
Kategori
Utläsning
Dubbelt
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Monteringstyp
Genomgående hål, högervinklad
Serie
Terminering
Lödmetall
Förpackning
Tråg
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling
Guld
Korttyp
Ospecificerat - dubbel kant
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Kön
Hona
Kontakttyp
Cantilever
Antal positioner
50 (ström)
Färg
Svart
Korttjocklek
0,062" (1,57mm)
Arbetstemperatur
-5°C-105°C
Antal rader
2
Material - isolering
Termoplast
Stigning
0,100" (2,54mm)