L17ED15P00
DigiKeys produktnummer
664-L17ED15P00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
L17ED15P00
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 15POS PNL MNT
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 positioner D-Sub Stickdon (hanstift) kontaktdon
Kategori
Primärt material
Metall
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Tråg
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Artikelstatus
Aktiv
Ingångsskydd
IP67 - dammtät, vattentät
Kontaktdonsutförande
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonstyp
Stickdon (hanstift)
Strömklassning (Ampere)
5A
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Antal rader
2
Färg
Svart
Monteringstyp
Kontaktform
Maskinbearbetad
Skalstorlek, kontaktlayout
2 (DA, A)
Dielektriskt material
Termoplast (glasfylld)
Kontakttyp
Signal
Kontaktmaterial
Mässing
Flänsfunktion
Hölje/skal (ogängad)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C