SFV30R-1STE9HLF | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | SFV30R-1STE9HLF |
Beskrivning | CONN FFC BOTTOM 30POS 0.5MM R/A |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 30 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad |
Datablad | Datablad |
Kategori | Kabeländtyp Rak (konisk) |
Tillverkare Amphenol ICC (FCI) | Kontaktmaterial Fosforbrons |
Serie | Kontaktytbehandling Tenn |
Artikelstatus Föråldrad | Styrdonsmaterial Polyfenylensulfid (PPS) (glasfylld), halogenfri |
Typ böjlig flat, flat flex FFC, FPC | Egenskaper Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF) |
Monteringstyp Ytmontering, högervinklad | Spänningsvärde 50V |
Kontaktdons-/kontakttyp Kontakter, undre | Arbetstemperatur -55°C-105°C |
Antal positioner 30 | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Stigning 0,020" (0,50mm) | Strömklassning (Ampere) 0,5A |
Terminering Lödmetall | Höljesfärg Svart |
FFC, FCB-tjocklek 0,30mm, 0,33mm | Styrdonsfärg Svart |
Höjd över kort 0,071" (1,80mm) | Hopkopplingscykler 20 |