SFV13R-1STBE1HLF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
GCT
I lager: 0
Datablad
13 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
SFV13R-1STBE1HLF
DigiKeys produktnummer
SFV13R-1STBE1HLF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFV13R-1STBE1HLF
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 13POS 0.5MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
SFV13R-1STBE1HLF Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Konisk
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP), glasfylld, halogenfri
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonsmaterial
Polyfenylensulfid (PPS) (glasfylld), halogenfri
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Egenskaper
Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF)
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal positioner
13
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Svart
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm, 0,33mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,071" (1,80mm)