HFW14R-1STE1H1LF | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | HFW14R-1STE1H1LF |
Beskrivning | CONN FFC FPC BOTTOM 14POS 1MM RA |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 14 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,039" (1,00mm) Ytmontering, högervinklad |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | HFW14R-1STE1H1LF Modeller |
Kategori | Höjd över kort 0,075" (1,90mm) |
Tillverkare Amphenol ICC (FCI) | Kabeländtyp Rak eller konisk |
Serie | Kontaktmaterial Fosforbrons |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Kontaktytbehandling Tenn |
Artikelstatus Aktiv | Höljesmaterial Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri) |
Typ böjlig flat, flat flex FFC, FPC | Spänningsvärde 100V |
Monteringstyp Ytmontering, högervinklad | Arbetstemperatur -55°C-105°C |
Kontaktdons-/kontakttyp Kontakter, undre | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Antal positioner 14 | Strömklassning (Ampere) 1A |
Stigning 0,039" (1,00mm) | Höljesfärg Svart |
Terminering Lödmetall | Hopkopplingscykler 30 |
FFC, FCB-tjocklek 0,30mm | Basproduktens nummer |