HFW10S-2STE1HLF
DigiKeys produktnummer
609-HFW10S-2STE1HLFTR-ND - Remsa och spole (TR)
609-HFW10S-2STE1HLFCT-ND - Remsbit (CT)
609-HFW10S-2STE1HLFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HFW10S-2STE1HLF
Beskrivning
CONN FFC FPC VERT 10POS 1MM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, vertikala - 1-sidiga 0,039" (1,00mm) Ytmontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HFW10S-2STE1HLF Modeller
Kategori
Höjd över kort
0,209" (5,30mm)
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Kabeländtyp
Rak (konisk)
Serie
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling
Tenn
Artikelstatus
Aktiv
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP), glasfylld, halogenfri
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Spänningsvärde
100V
Monteringstyp
Ytmontering
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, vertikala - 1-sidiga
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal positioner
10
Strömklassning (Ampere)
1A
Stigning
0,039" (1,00mm)
Höljesfärg
Svart
Terminering
Lödmetall
Hopkopplingscykler
30
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm, 0,33mm