F52L1A7H111018B100 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Amphenol CS (FCI)
I lager: 780
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Amphenol CS (FCI)
I lager: 0
Datablad
I lager: 0
18 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, vertikala - 1-sidiga 0,039" (1,00mm) Ytmontering
F52L1A7H111018B100
DigiKeys produktnummer
609-F52L1A7H111018B100TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F52L1A7H111018B100
Beskrivning
FLEX CONNECTOR, P=1.00MM, H=5.04
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Höjd över kort
0,198" (5,04mm)
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Kabeländtyp
Rak
Serie
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Kontaktytbehandling
Tenn
Artikelstatus
Aktiv
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Spänningsvärde
50V
Monteringstyp
Ytmontering
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, vertikala - 1-sidiga
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal positioner
18
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Stigning
0,039" (1,00mm)
Höljesfärg
Natural
Terminering
Lödmetall
Hopkopplingscykler
30
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm