F3011B7H111042E200 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Amphenol CS (FCI)
I lager: 0
Datablad
42 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
F3011B7H111042E200
DigiKeys produktnummer
609-F3011B7H111042E200TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F3011B7H111042E200
Beskrivning
FLEX CONNECTOR, P=0.50MM, H=2.00
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Kabeländtyp
Flatstift (koniskt)
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonsmaterial
Polyamid (PA9T), nylon 9T
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Egenskaper
Mjuklodsretention
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal positioner
42
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Terminering
Lödmetall
Kontaktyta, tjocklek
2,00µin (0,051µm)
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höljesfärg
Svart
Höjd över kort
0,079" (2,00mm)