DEO2V2S81C5M40LF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | DEO2V2S81C5M40LF-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | DEO2V2S81C5M40LF |
Beskrivning | CONN D-SUB RCPT 2P R/A PRESS-FIT |
Tillverkarens standardleveranstid | 13 veckor |
Kundreferens | |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | DEO2V2S81C5M40LF Modeller |
Kategori | Terminering Tryckmontering |
Tillv. | Skalmaterial, ytbehandling Stål, nickelpläterad |
Serie | Kontaktytbehandling Guld |
Förpackning Tråg | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Artikelstatus Aktiv | Strömklassning (Ampere) 40A |
Kontaktdonsutförande | Dornavstånd 0,458" (11,64mm) |
Kontaktdonstyp Kontakt, honsocklar och hanstift | Egenskaper Monteringsfästen |
Antal positioner | Spänningsvärde 300V |
Antal rader 1 | Dielektriskt material Termoplast |
Monteringstyp | Kontaktmaterial Mässing |
Skalstorlek, kontaktlayout 1 (DE, E) - 2V2, 2W2C | Arbetstemperatur -55°C-125°C |