DCM37S500M | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | DCM37S500M-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | DCM37S500M |
Beskrivning | CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SOLDER |
Tillverkarens standardleveranstid | 13 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 37 positioner D-Sub Uttag (honuttag) kontaktdon |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | DCM37S500M Modeller |
Kategori | Terminering Lödmetall |
Tillv. | Skalmaterial, ytbehandling Stål, gul kadmiumpläterad |
Serie | Kontaktytbehandling Guld |
Förpackning Tråg | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Artikelstatus Aktiv | Strömklassning (Ampere) 7,5A per kontakt |
Kontaktdonsutförande | Dornavstånd 0,406" (10,30mm) |
Kontaktdonstyp Uttag (honuttag) | Egenskaper Monteringsfästen |
Antal positioner | Spänningsvärde 300V |
Antal rader 2 | Dielektriskt material Termoplast |
Monteringstyp | Kontaktmaterial Fosforbrons |
Skalstorlek, kontaktlayout 4 (DC, C) | Arbetstemperatur -55°C-125°C |