DCL8W8S343H40LF
DigiKeys produktnummer
DCL8W8S343H40LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DCL8W8S343H40LF
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 8POS VERT SOLDER
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
8 (ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DCL8W8S343H40LF Modeller
Kategori
Flänsfunktion
Kortets sida (M3)
Tillv.
Terminering
Lödmetall
Serie
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonsutförande
Strömklassning (Ampere)
40A
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Egenskaper
Kortlås
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Antal rader
1
Dielektriskt material
Termoplast
Monteringstyp
Kontaktmaterial
Mässing
Skalstorlek, kontaktlayout
4 (DC, C) - 8W8
Arbetstemperatur
-55°C-125°C