DBO5W5S543G40LF
DigiKeys produktnummer
DBO5W5S543G40LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DBO5W5S543G40LF
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 5P R/A SLDR CUP
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5 (ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DBO5W5S543G40LF Modeller
Kategori
Terminering
Lödkopp
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Tråg
Brandklassning av material
UL94 V-0
Artikelstatus
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
40A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,458" (11,64mm)
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Egenskaper
Kortlås, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Antal rader
1
Dielektriskt material
Termoplast
Monteringstyp
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Skalstorlek, kontaktlayout
3 (DB, B) - 5W5
Arbetstemperatur
-55°C-125°C