DBO5W5S300H40LF
DigiKeys produktnummer
DBO5W5S300H40LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DBO5W5S300H40LF
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 5POS VERT SOLDER
Detaljerad beskrivning
5 (ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
DBO5W5S300H40LF Modeller
Kategori
Flänsfunktion
Kortets sida (4-40)
Strömklassning (Ampere)
40A
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Egenskaper
Kortlås
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Arbetstemperatur
-55°C-125°C