DAV7W2P343G30LF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | DAV7W2P343G30LF-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | DAV7W2P343G30LF |
Beskrivning | CONN D-SUB PLUG 7POS VERT SOLDER |
Tillverkarens standardleveranstid | 13 veckor |
Kundreferens | |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | DAV7W2P343G30LF Modeller |
Kategori | Flänsfunktion Matchande sida, honstiftskruv (4-40) |
Tillv. | Terminering Lödmetall |
Serie | Skalmaterial, ytbehandling Stål, nickelpläterad |
Förpackning Tråg | Kontaktytbehandling Guld |
Artikelstatus Aktiv | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Kontaktdonsutförande | Strömklassning (Ampere) 7,5A, 30A |
Kontaktdonstyp Stickdon (hanstift) | Egenskaper Kortlås, jordningsindenteringar |
Antal positioner | Spänningsvärde 300V |
Antal rader 2 | Dielektriskt material Termoplast |
Monteringstyp | Kontaktmaterial Mässing |
Skalstorlek, kontaktlayout 2 (DA, A) - 7W2 | Arbetstemperatur -55°C-125°C |