DAO7W2P500G40LF
DigiKeys produktnummer
DAO7W2P500G40LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DAO7W2P500G40LF
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 7POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
7 (5 + 2 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
DAO7W2P500G40LF Modeller
Strömklassning (Ampere)
7,5A, 40A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,406" (10,30mm)
Kontaktdonstyp
Stickdon (hanstift)
Egenskaper
Kortlås, jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Antal rader
2
Skalstorlek, kontaktlayout
2 (DA, A) - 7W2
Arbetstemperatur
-55°C-125°C