DAO3V3P543A40LF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | DAO3V3P543A40LF-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | DAO3V3P543A40LF |
Beskrivning | CONN D-SUB PLUG 3POS R/A SOLDER |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | DAO3V3P543A40LF Modeller |
Kategori | Terminering Lödmetall |
Tillv. | Skalmaterial, ytbehandling Stål, nickelpläterad |
Serie | Kontaktytbehandling Guld |
Förpackning Tråg | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Artikelstatus Aktiv | Strömklassning (Ampere) 40A |
Kontaktdonsutförande | Dornavstånd 0,458" (11,64mm) |
Kontaktdonstyp Plugg, honsocklar och hanstift | Egenskaper Jordningsindenteringar |
Antal positioner | Spänningsvärde 300V |
Antal rader 1 | Dielektriskt material Termoplast |
Monteringstyp | Kontaktmaterial Mässing |
Skalstorlek, kontaktlayout 2 (DA, A) - 3W3 | Arbetstemperatur -55°C-125°C |