DA3W3S500M40LF
DigiKeys produktnummer
DA3W3S500M40LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DA3W3S500M40LF
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 3POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
3 (ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DA3W3S500M40LF Modeller
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Strömklassning (Ampere)
40A
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Egenskaper
Monteringsfästen
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Kontaktmaterial
Mässing
Skalstorlek, kontaktlayout
2 (DA, A) - 3W3
Arbetstemperatur
-55°C-125°C