D37S33E6GX00LF
DigiKeys produktnummer
D37S33E6GX00LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
D37S33E6GX00LF
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SOLDER
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
37 positioner D-Sub Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
D37S33E6GX00LF Modeller
Strömklassning (Ampere)
5A per kontakt
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,318" (8,08mm)
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Egenskaper
Kortlås, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Arbetstemperatur
-55°C-125°C