D37S13A6GV00LF
DigiKeys produktnummer
D37S13A6GV00LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
D37S13A6GV00LF
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SOLDER
EDA-/CAD-modeller
D37S13A6GV00LF Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Kontaktytbehandling
Guld
Strömklassning (Ampere)
5A per kontakt
Dornavstånd
0,409" (10,40mm)
Spänningsvärde
300V
Dielektriskt material
Polybutylentereftalat (PBT)
Monteringstyp
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Arbetstemperatur
-55°C-125°C