D25P91C6PX00LF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | D25P91C6PX00LF-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | D25P91C6PX00LF |
Beskrivning | CONN D-SUB PLUG 25POS VERT PRESS |
Tillverkarens standardleveranstid | 19 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 25 positioner D-Sub Stickdon (hanstift) kontaktdon |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | D25P91C6PX00LF Modeller |
Kategori | Terminering Tryckmontering |
Tillv. | Skalmaterial, ytbehandling Stål, tenn-nickelpläterad |
Serie | Kontaktytbehandling Guld |
Förpackning Tråg | Kontaktyta, tjocklek 30,0µin (0,76µm) |
Artikelstatus Aktiv | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Kontaktdonsutförande | Strömklassning (Ampere) 5A per kontakt |
Kontaktdonstyp Stickdon (hanstift) | Egenskaper Jordningsindenteringar |
Antal positioner | Spänningsvärde 300V |
Antal rader 2 | Färg Svart |
Monteringstyp | Dielektriskt material Polybutylentereftalat (PBT) |
Skalstorlek, kontaktlayout 3 (DB, B) | Kontaktmaterial Fosforbrons |
Kontakttyp Signal | Arbetstemperatur -55°C-125°C |