D25P90C6GV00 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Amphenol CS (FCI)
I lager: 0
Datablad
Bilden för D25P90C6GV00 är inte tillgänglig
D25P90C6GV00
DigiKeys produktnummer
D25P90C6GV00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
D25P90C6GV00
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT PRESS
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
25 positioner D-Sub Stickdon (hanstift) kontaktdon
Kategori
Terminering
Tryckmontering
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Påse
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Artikelstatus
Föråldrad
Strömklassning (Ampere)
5A
Kontaktdonstyp
Stickdon (hanstift)
Egenskaper
Kortlås, jordningsindenteringar
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Kontakttyp
Signal
Arbetstemperatur
-55°C-125°C