D25P13B4GV00LF
DigiKeys produktnummer
609-D25P13B4GV00LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
D25P13B4GV00LF
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
EDA-/CAD-modeller
D25P13B4GV00LF Modeller
Kontaktytbehandling
Guld eller guld, GXT™
Serie
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Strömklassning (Ampere)
5A per kontakt
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,409" (10,40mm)
Egenskaper
Kortlås, jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Dielektriskt material
Polybutylentereftalat (PBT)
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Arbetstemperatur
-55°C-125°C