BPS8B96ACD000E9LF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | BPS8B96ACD000E9LF-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | BPS8B96ACD000E9LF |
Beskrivning | CONN DIN RCPT 96POS |
Tillverkarens standardleveranstid | 15 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 96 Positioner Din-kontakt Uttag (honuttag) Guld Frihängande (i serie) |
Datablad | Datablad |
Kategori | Nivå, klass 1 |
Tillverkare Amphenol ICC (FCI) | Monteringstyp Frihängande (i serie) |
Serie | Terminering IDC |
Förpackning Tråg | Kontaktytbehandling Guld |
Artikelstatus Aktiv | Arbetstemperatur -40°C-125°C |
Kontaktdonstyp Uttag (honuttag) | Strömklassning (Ampere) 1,5A |
Antal positioner 96 | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Antal inlästa positioner 64 | Material - isolering Termoplastpolyester, glasfylld |
Stigning 0,100" (2,54mm) | Basproduktens nummer |