98464-F61-44ULF
DigiKeys produktnummer
609-98464-F61-44ULF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
98464-F61-44ULF
Beskrivning
CONN HEADER R/A 44POS 2MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 44 positioner 0,079" (2,00mm)
EDA-/CAD-modeller
98464-F61-44ULF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,157" (4,00mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,098" (2,50mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,240" (6,10mm)
Förpackning
Rör
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
Flash
Strömklassning (Ampere)
2A (AC/DC)
Spänningsvärde
200V (AC/DC)