98417-G61-18ULF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 98417-G61-18ULF-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 98417-G61-18ULF |
Beskrivning | CONN HEADER R/A 18POS 2MM |
Tillverkarens standardleveranstid | 10 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 18 positioner 0,079" (2,00mm) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | 98417-G61-18ULF Modeller |
Kategori | Kontaktlängd - hopkoppling 0,157" (4,00mm) |
Tillv. | Kontaktlängd - polstift 0,098" (2,50mm) |
Serie | Isoleringshöjd 0,240" (6,10mm) |
Stil | Strömklassning (Ampere) 2A (AC/DC) |
Mantling Isolerkapslad - 4 väggar | Spänningsvärde 200V (AC/DC) |