98414-S06-44U har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Amphenol CS (FCI)
I lager: 0
Datablad
98414-S06-44U
DigiKeys produktnummer
98414-S06-44U-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
98414-S06-44U
Beskrivning
CONN HEADER VERT 44POS 2MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 44 positioner 0,079" (2,00mm)
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,157" (4,00mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,098" (2,50mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,232" (5,90mm)
Artikelstatus
Föråldrad
15,0µin (0,38µm)
Strömklassning (Ampere)
2A (AC/DC)
Spänningsvärde
200V (AC/DC)