98414-S06-10ULF
DigiKeys produktnummer
609-6561-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
98414-S06-10ULF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 10POS 2MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 10 positioner 0,079" (2,00mm)
EDA-/CAD-modeller
98414-S06-10ULF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,157" (4,00mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,098" (2,50mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,232" (5,90mm)
15,0µin (0,38µm)
Strömklassning (Ampere)
2A (AC/DC)
Spänningsvärde
200V (AC/DC)