98401-401-14LF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Sullins Connector Solutions
I lager: 0
Datablad
Similar
Harwin Inc.
I lager: 1 660
Datablad
Samtec Inc.
I lager: 941
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 14 positioner 0,100" (2,54mm)
98401-401-14LF
DigiKeys produktnummer
98401-401-14LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
98401-401-14LF
Beskrivning
CONN HEADER SMD 14POS 2.54MM
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
98401-401-14LF Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,230" (5,84mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,084" (2,14mm)
Förpackning
Påse
78,7µin (2,00µm)
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Termoplast
Egenskaper
Kortguide
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-65°C-130°C
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
3A