98401-101-20LF
DigiKeys produktnummer
98401-101-20LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
98401-101-20LF
Beskrivning
CONN HEADER SMD 20POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 20 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
98401-101-20LF Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,230" (5,84mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,084" (2,14mm)
Förpackning
Bulk
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld, GXT™
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
30,0µin (0,76µm)
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Termoplast
Antal rader
2
Egenskaper
Kortguide
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-65°C-130°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
3A