95278-801A12LF | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 95278-801A12LF |
Beskrivning | CONN HEADER SMD 12POS 2.54MM |
Tillverkarens standardleveranstid | 10 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Stiftlistkontaktdon Ytmontering 12 positioner 0,100" (2,54mm) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | 95278-801A12LF Modeller |
Kategori | Fästtyp Push-Pull |
Tillv. | Kontaktlängd - hopkoppling 0,232" (5,90mm) |
Serie | Isoleringshöjd 0,100" (2,54mm) |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Kontaktform Kvadrat |
Artikelstatus Aktiv | Kontaktytbehandling - hopkoppling Guld, GXT™ |
Kontaktdonstyp | Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling 15,0µin (0,38µm) |
Kontakttyp Stift | Kontaktytbehandling - polstift Tenn |
Delning - hopkoppling | Kontaktmaterial Fosforbrons |
Antal positioner | Isoleringsmaterial Termoplast |
Antal rader 2 | Egenskaper Plocka och placera |
Radmellanrum - hopkoppling | Arbetstemperatur -65°C-125°C |
Antal inlästa positioner Alla | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Stil | Isolering, färg Svart |
Mantling Okapslad | Strömklassning (Ampere) 3A per kontakt |