95278-401B40LF
DigiKeys produktnummer
609-95278-401B40LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
95278-401B40LF
Beskrivning
CONN HEADER SMD 40POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 40 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
95278-401B40LF Modeller
Kontaktlängd - hopkoppling
0,232" (5,90mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Förpackning
Rör
78,7µin (2,00µm)
2
Egenskaper
Plocka och placera
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-65°C-125°C
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt