95278-401B16LF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Molex
I lager: 0
Datablad
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
I lager: 1 500
Datablad
Sullins Connector Solutions
I lager: 537
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 16 positioner 0,100" (2,54mm)
95278-401B16LF
DigiKeys produktnummer
95278-401B16LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
95278-401B16LF
Beskrivning
CONN HEADER SMD 16POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
95278-401B16LF Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,232" (5,90mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Förpackning
Rör
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
78,7µin (2,00µm)
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Termoplast
Antal rader
2
Egenskaper
Plocka och placera
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-65°C-125°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt