95278-401A16LF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Molex
I lager: 0
Datablad
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
I lager: 1 500
Datablad
Sullins Connector Solutions
I lager: 537
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 16 positioner 0,100" (2,54mm)
95278-401A16LF
DigiKeys produktnummer
95278-401A16LF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
95278-401A16LF
Beskrivning
CONN HEADER SMD 16POS 2.54MM
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
95278-401A16LF Modeller
Kontaktlängd - hopkoppling
0,232" (5,90mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
78,7µin (2,00µm)
2
Egenskaper
Plocka och placera
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-65°C-125°C
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt