95278-101-18LF
DigiKeys produktnummer
609-95278-101-18LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
95278-101-18LF
Beskrivning
CONN HEADER SMD 18POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 18 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
95278-101-18LF Modeller
Kontaktlängd - hopkoppling
0,232" (5,90mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-65°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt