861400102YO9714LF har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Harwin Inc.
I lager: 167
Datablad
Similar
Harwin Inc.
I lager: 2 171
Datablad
Sullins Connector Solutions
I lager: 57 161
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 10 positioner 0,100" (2,54mm)
861400102YO9714LF
DigiKeys produktnummer
861400102YO9714LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
861400102YO9714LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,394" (10,00mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,094" (2,40mm)
Förpackning
Bulk
Övergripande kontaktlängd
0,591" (15,00mm)
Artikelstatus
Föråldrad
Isoleringshöjd
0,102" (2,60mm)
Kontaktdonstyp
Kontaktform
Kvadrat
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld eller guld, GXT™
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
16,0µtum (0,41µm)
Antal positioner
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal rader
2
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Radmellanrum - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Termoplast
Antal inlästa positioner
Alla
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Stil
Brandklassning av material
UL94 V-0
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
3A
Monteringstyp
Spänningsvärde
1000V