861400102YO6LF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Molex
I lager: 1 740
Datablad
Similar
Molex
I lager: 0
Datablad
I lager: 23
I lager: 272
TE Connectivity AMP Connectors
TE Connectivity AMP Connectors
Samtec Inc.
I lager: 33
Harwin Inc.
Harwin Inc.
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 10 positioner 0,100" (2,54mm)
861400102YO6LF
DigiKeys produktnummer
861400102YO6LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
861400102YO6LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,276" (7,00mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Förpackning
Bulk
Övergripande kontaktlängd
0,496" (12,60mm)
Artikelstatus
Aktiv
Isoleringshöjd
0,102" (2,60mm)
Kontaktdonstyp
Kontaktform
Kvadrat
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld eller guld, GXT™
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
29,5µin (0,75µm)
Antal positioner
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Termoplast
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Strömklassning (Ampere)
3A
Mantling
Okapslad
Spänningsvärde
1000V