77317-803-28LF
DigiKeys produktnummer
77317-803-28LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
77317-803-28LF
Beskrivning
CONN HEADER R/A 28POS 2.54MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 28 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
77317-803-28LF Modeller
Kontaktlängd - hopkoppling
0,230" (5,84mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,100" (2,54mm)
Förpackning
Påse
Isoleringshöjd
0,190" (4,83mm)
15,0µin (0,38µm)
Arbetstemperatur
-65°C-130°C
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt