77317-418-10LF
DigiKeys produktnummer
2266-77317-418-10LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
77317-418-10LF
Beskrivning
CONN HEADER R/A 10POS 2.54MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 10 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
77317-418-10LF Modeller
Kontaktlängd - hopkoppling
0,346" (8,80mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,114" (2,90mm)
Isoleringshöjd
0,190" (4,83mm)
78,7µin (2,00µm)
Arbetstemperatur
-65°C-130°C
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt