77317-104-28LF
DigiKeys produktnummer
77317-104-28LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
77317-104-28LF
Beskrivning
CONN HEADER R/A 28POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 28 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
77317-104-28LF Modeller
Kontaktlängd - hopkoppling
0,230" (5,84mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,120" (3,05mm)
Isoleringshöjd
0,190" (4,83mm)
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld, GXT™
30,0µin (0,76µm)
Arbetstemperatur
-65°C-130°C
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt